Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu

Logo Projekt 1

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu

Rzymsko katolicka parafia diecezji sosnowieckiej

SYNOD 2021/2023


Drodzy parafianie

W sobotę 9.10.2021r. papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”.
Otwierając ten synod, Papież pragnie by w jego pracach uczestniczyli nie tylko Biskupi.
Zaprasza on wszystkich ochrzczonych do uczestnictwa w procesie słuchania i rozeznawania woli Bożej dla Kościoła.

Również w naszej parafii będą trwały konsultacje synodalne prowadzone przez proboszcza księdza Jacka oraz przez parafialnych koordynatorów synodu, którymi są Panowie: Paweł Witkowski i Maciej Pogan.
W ciągu najbliższym kilku miesięcy będziemy się spotykać z grupami parafialnymi by rozmawiać na tematy proponowane przez Ojca Świętego. Będziemy przyglądać się w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, pochylimy się nad trudnościami we wzajemnym dialogu i zastanowimy się jak jeszcze lepiej możemy wspólnie szukać woli Bożej.
W konsultacjach wezmą nie tylko grupy parafialne. Każdy z was, bez wyjątku, jest zaproszony do tego by przyjść i podzielić się swoim doświadczeniem życia i uczestnictwa w misji Kościoła. Zarówno ja, jak i koordynatorzy chcemy wysłuchać każdego z was. Każdy głos jest ważny. Na spotkanie i rozmowę można się umówić z nami osobiście lub telefonicznie.
Można też kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym przez ks. Biskupa diecezjalnym koordynatorem prac synodalnych pisząc na adres:
synod@diecezja.sosnowiec.pl
bądź pod numerem telefonu podanym na stronie
http://diecezja.sosnowiec.pl/?skelMod=ModNews&nid=5064

Więcej bieżących informacji dostępnych także na:
https://www.synod.va/en.html
oraz
https://www.vaticannews.va/pl/taglist.chiesa-e-religioni.Vaticano.sinodo.html
Scroll to Top