Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu

Logo Projekt 1

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu

Rzymsko katolicka parafia diecezji sosnowieckiej

Koło Biblijne

A 2

W czwartkowe wieczory o godz. 18.30, od jesieni do lata, wierni z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Siewierzu, gromadzą się tworząc koło biblijne. Podczas tych spotkań, które prowadzi Ksiądz Proboszcz Jacek Michalak, jako przewodnik duchowy wspólnoty, wierni mają okazję zgłębiania treści Biblii i wnikliwego poznania słowa Bożego.


Koło biblijne promuje tę szczególną formę modlitwy, głębokiego poznania historii zbawienia poprzez jej analizę. Poszukiwania relacji z Bogiem i czerpania nauki ze źródeł wiary. Pochylania się nad dorobkiem pokoleń wierzących i błądzących często doświadczonych osobistą relacją z Panem.

Uczestnictwo w kole biblijnym pozwala na stawianie pytań i daje możliwość poszukiwania odpowiedzi w kwestiach wiary i prawa Bożego. Otwiera na szersze poznanie jej podstaw i źródeł. Zachęcają do zatrzymania się w pędzącym zamęcie obowiązków, trosk i zmartwień, do zatrzymania się, uspokojenia, wsłuchania się w siebie i wejścia na drogę, na której wyczekuje na człowieka Bóg.
Spotkania te odbywają się w atmosferze przyjaźni, zrozumienia i wspólnoty, a także poszanowania i zrozumienia okraszonego czasami też dawką humoru.

Scroll to Top