Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne – SIEWIERZ

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2023 r.

1. W Liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek – wspomn. św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika

2. Dzisiaj w niedzielę Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. W naszym kościele okazja do spowiedzi jest codziennie od 17.30 – 18.00

3. Dzisiaj dzieci klas IV obchodzą Rocznicę I Komunii św. Gratuluję dzieciom tej uroczystości i życzę aby przyjaźń z Panem Jezusem nieustannie się umacniała i przynosiła piękne owoce w ich życiu.

4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 16.00 rozpocznie się Msza św. a po niej procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie wiodła ul. Gietyngiera, następnie ul. Parkową (I ołtarz koło posesji Państwa Bartosiaków), następnie ul. Polną (II ołtarz koło posesji Państwa Przybyłowiczów), następnie ul. Spokojną (III ołtarz koło posesji Państwa Machurów) i ul. Gietyngiera (IV ołtarz przy kościele). Proszę mieszkańców tych ulic o przygotowanie ołtarzy i wzajemną pomoc, byśmy mogli godnie uczcić Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Jest to dzień naszego publicznego wyznania wiary. Serdecznie zapraszam: dzieci pierwszokomunijne i obchodzące dziś rocznicę w strojach galowych wraz z rodzicami. Próba sypania kwiatków będzie w środę o godz. 18.30. Zapraszam ministrantów i lektorów, chór parafialny i orkiestrę, Apostolat Margaretek, Rycerzy Kolumba, Ochotniczą Straż Pożarną i wszystkich Was – Drodzy Parafianie – by dać świadectwo naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych proszę również o wzięcie na procesję ozdób religijnych, feretronów a Rycerzy Kolumba o przygotowanie baldachimu.

5. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ. W niedzielę będą po Mszy św. z godz. 17.00, a w tygodniu również po Mszy św. z godz. 17.00 w połączeniu z Różańcem.

6. Codziennie o godz. 17.30 modlimy się na różańcu w intencji naszej parafii, za nasze rodziny, małżeństwa, za dzieci i młodzież, za chorych i starszych i za zmarłych z naszych rodzin.Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy

7. Spotkanie dla ministrantów w środę o godz. 18.30

8. Za tydzień w niedzielę 11.06 na Siewierskim Rynku, odbędzie się akcja krwiodawstwa. Zapraszamy wszystkich chętnych w godzinach 10.00- 13.30.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zenona Pakułę l. 79 z ul. Parkowej i śp. Grzegorza Olszewskiego l. 40 z Boguchwałowic ul. Jana Pawła II. Wieczny odpoczynek…..

10. Teraz chwila adoracji Pana Jezusa i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem z racji Pierwszej Niedzieli miesiąca. Zapraszam dzieci i mamy w stanie błogosławionym.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Bożego Błogosławieństwa i opieki NMP, a Gościom i Parafianom radosnego przeżywania nowego tygodnia.

Ogłoszenia parafialne – Boguchwałowice

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 04.06.2023 r.

1. W Liturgii tego tygodnia:

w poniedziałek – wspomn. św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika

2. Dzisiaj w niedzielę Najświętszej Trójcy kończy się okres Komunii św. Wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi św. W kościele parafialnym okazja do spowiedzi jest codziennie od 17.30 – 18.00

3. Dzisiaj dzieci klas III naszej parafii przystąpiły do I Komunii św. Dzieciom gratuluję i życzę aby ten dzień był rzeczywistym początkiem stałej przyjaźni z Panem Jezusem na całe ich życie. W najbliższym tygodniu zwanym „białym” dzieci będą przychodziły na Mszę św. o godz. 16.00. Pielgrzymka dla dzieci i rodziców przewidziana jest do Łagiewnik, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w piątek 09 czerwca. Dziękuję rodzicom za wszelką pomoc w przygotowaniu na przestrzeni całego roku szkolnego. W ostatnim czasie za uporządkowanie terenu wokół kościoła, przygotowanie świątyni, piękną dekorację kwiatową, za dar dwóch ornatów do sprawowania liturgii Mszy św. Za wszelką życzliwość składam serdeczne podziękowanie.

4. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 11.45 rozpocznie się Msza św. a po niej procesja do czterech ołtarzy. Jest to dzień naszego publicznego wyznania wiary. Serdecznie zapraszam: dzieci pierwszokomunijne i obchodzące za tydzień rocznicę I Komunii św. w strojach galowych wraz z rodzicami. Zapraszam KGW i OSP w Boguchwałowicach oraz wszystkich Was – Drodzy Parafianie – by dać świadectwo naszej wiary w Chrystusa Eucharystycznego. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych proszę również o wzięcie na procesję ozdób religijnych i feretronów.

5. Rocznica I Komunii św. dzieci klas IV odbędzie się za tydzień w niedzielę 11 czerwca o godz. 11.45. W piątek 09.06 o godz. 18.30 dzieci przystąpią do sakramentu spowiedzi, a następnie będzie próba przed niedzielną uroczystością.

6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ. W niedzielę będą o godz. 11.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 16.00.

7. W niedzielę za dwa tygodnie 18.06 na godz. 11.45 zapraszam wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami i bliskimi na uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z niespodzianką.

8. W minionym tygodniu Pan Bóg odwołał do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zenona Pakułę l. 79 z ul. Parkowej i śp. Grzegorza Olszewskiego l. 40 z Boguchwałowic ul. Jana Pawła II. Wieczny odpoczynek…..